Fizykoterapia

Fizykoterapia w warunkach domowych

Mobilna fizykoterapia z rehabGo to jedna z form fizjoterapii. Polega na oddziaływaniu na organizm określonymi bodźcami fizycznymi, np. ultradźwiękami, światłem, lub prądem. Pobudza procesy biologiczne w tkankach, zmniejsza dolegliwości bólowe i likwiduje obrzęki, wysięki oraz stany zapalne.

Nasza oferta obejmuje następujące zabiegi:


  • Elektroterapia – oddziaływanie na organizm prądem o odpowiedniej częstotliwości. Stosowana m.in. przy niedowładach neurologicznych, schorzeniach układu ruchu, napięciach mięśniowych, obrzękach i stanach zapalnych.
  • Laseroterapia – stymulowanie procesów leczniczych w organizmie za pomocą promieniowania laserowego. Zwiększa syntezę kolagenu, stymuluje układ immunologiczny, przyspiesza gojenie, zmniejsza ból, działa przeciwzapalnie, regeneruje tkanki i poprawia ich ukrwienie. Laser jest przeznaczony dla pacjentów w każdym wieku poza niemowlętami.
  • Sonoterapia – metoda stosująca mechaniczną falę ultradźwiękową o wysokich częstotliwościach. Celem sonoterapii jest m.in. zmiana czynności błon komórkowych i pobudzenie procesów utleniania, pozbycie się bólu (również pleców i stawów), zwiększenie ukrwienia tkanek, pozbywanie się blizn, poprawa metabolizmu.
  • Magnetoterapia – działanie pola magnetycznego o niewielkiej częstotliwości. Służy głównie do zmniejszania dolegliwości bólowych i stanów zapalnych, przyspieszania produkcji kolagenu, wzmacniania odporności, zapobiegania obrzękom, przyspieszania metabolizmu i regeneracji komórek oraz kości.
  • Głęboka oscylacja – polega na wykorzystaniu przerywanego pola elektrostatycznego. Oddziałuje głęboko na wszystkie warstwy tkanek. Jest metodą bezbolesną i efektywną. Sprawdza się np. przy rozległych urazach, trudno gojących się ranach, opuchliźnie pooperacyjnej, zespołach bólowych.
  • Fala uderzeniowa – to fala akustyczna wytwarzana pod wysokim ciśnieniem w bardzo krótkim czasie. Fala uderzeniowa przenika przez skórę na głębokość kilku centymetrów trafiając w konkretne miejsce objęte schorzeniem. Z powodzeniem stosowana w celu zniwelowania  przewlekłego bólu wiązadeł, mięśni, ścięgien, torebek stawowych oraz kości.

Wszystkie zabiegi fizykoterapii są realizowane w domu pacjenta z udziałem profesjonalnego sprzętu.

Masz pytania?

Fizjoterapeuta odpowie na twoje pytanie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe

Masz Pytania?

Fizjoterapeuta odpowie na twoje pytanie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe

Masz Pytania?

Fizjoterapeuta odpowie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe

Masz pytania?

Fizjoterapeuta odpowie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe