Fizykoterapia

Fizykoterapia w warunkach domowych

Mobilna fizykoterapia z rehabGo to jedna z form fizjoterapii. Polega na oddziaływaniu na organizm określonymi bodźcami fizycznymi, np. ultradźwiękami, światłem, lub prądem. Pobudza procesy biologiczne w tkankach, zmniejsza dolegliwości bólowe i likwiduje obrzęki, wysięki oraz stany zapalne.

Nasza oferta obejmuje następujące zabiegi:


  • Elektroterapia – oddziaływanie na organizm prądem o odpowiedniej częstotliwości. Stosowana m.in. przy niedowładach neurologicznych, schorzeniach układu ruchu, napięciach mięśniowych, obrzękach i stanach zapalnych.
  • Laseroterapia – stymulowanie procesów leczniczych w organizmie za pomocą promieniowania laserowego. Zwiększa syntezę kolagenu, stymuluje układ immunologiczny, przyspiesza gojenie, zmniejsza ból, działa przeciwzapalnie, regeneruje tkanki i poprawia ich ukrwienie. Laser jest przeznaczony dla pacjentów w każdym wieku poza niemowlętami.
  • Sonoterapia – metoda stosująca mechaniczną falę ultradźwiękową o wysokich częstotliwościach. Celem sonoterapii jest m.in. zmiana czynności błon komórkowych i pobudzenie procesów utleniania, pozbycie się bólu (również pleców i stawów), zwiększenie ukrwienia tkanek, pozbywanie się blizn, poprawa metabolizmu.
  • Magnetoterapia – działanie pola magnetycznego o niewielkiej częstotliwości. Służy głównie do zmniejszania dolegliwości bólowych i stanów zapalnych, przyspieszania produkcji kolagenu, wzmacniania odporności, zapobiegania obrzękom, przyspieszania metabolizmu i regeneracji komórek oraz kości.
  • Głęboka oscylacja – polega na wykorzystaniu przerywanego pola elektrostatycznego. Oddziałuje głęboko na wszystkie warstwy tkanek. Jest metodą bezbolesną i efektywną. Sprawdza się np. przy rozległych urazach, trudno gojących się ranach, opuchliźnie pooperacyjnej, zespołach bólowych.
  • Fala uderzeniowa – to fala akustyczna wytwarzana pod wysokim ciśnieniem w bardzo krótkim czasie. Fala uderzeniowa przenika przez skórę na głębokość kilku centymetrów trafiając w konkretne miejsce objęte schorzeniem. Z powodzeniem stosowana w celu zniwelowania  przewlekłego bólu wiązadeł, mięśni, ścięgien, torebek stawowych oraz kości.

Wszystkie zabiegi fizykoterapii są realizowane w domu pacjenta z udziałem profesjonalnego sprzętu.