REHABILITACJA GLIWICE
Mobilna rehabilitacja Gliwice
Uważamy, że kluczem do skutecznej rehabilitacji jest systematyczność. Dlatego w naszej praktyce uczymy pacjentów nie tylko zasad prawidłowego wykonywania ćwiczeń, ale także sposobów na utrzymanie regularności w ich wykonywaniu. Taki sposób pracy minimalizuje uczucie osamotnienia po wizytach i umożliwia lepszą kontrolę nad procesem rehabilitacji. Specjalizujemy się w pomocy osobom cierpiącym na dolegliwości bólowe, neurologiczne oraz ortopedyczne, co pozwala nam zapewnić pacjentom najwyższy standard opieki i wsparcia w Gliwicach.
Problemy Bólowe
Diagnostyka
Odpowiednia diagnoza jest kluczowym elementem w planowaniu rehabilitacji oraz jej całym przebiegu. Ze względu na bardzo szeroki zakres jakim jest fizjoterapia ważnym jest aby prawidłowo rozpoznać Twój problem. Fizjoterapeuci podczas ustalaniu planu rehabilitacji przeprowadzają wnikliwy wywiad, kolejno ocenę pacjenta na podstawie przeprowadzonych testów funkcjonalnych. W trakcie wizyty mogą okazać się przydatne Twoje wyniki badań, przygotuj je jeśli takowe posiadasz.
Bóle kręgosłupa
Ból kręgosłupa jest bez wątpienia jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u fizjoterapeuty. Podobnie jak w innych przypadkach bardzo istotne jest zlokalizowanie w tym przypadku przyczyny bólu oraz odpowiednie dobranie formy rehabilitacji. Ból może wynikać miedzy innymi z stanu przeciążenia, zwyrodnień, dyskopatii lub złych nawyków posturalnych. W trakcie wizyty fizjoterapeuta dostosuje odpowiednia formę rehabilitacji, może to być na przykład terapia manualna, masaż, odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń. Następnie całość uzupełniona może zostać zabiegami fizykalnymi oraz aplikacją specjalnych taśm do dynamicznego plastrowania.
Zabiegi fizykoterapii
Bez wątpienia jedną z najczęściej używanych form wspomagających rehabilitację jest fizykoterapia. Wśród możliwych zabiegów można wymienić na przykład: elektroterapie, sonoterapie, laseroterapie, magnetoterapie, głęboką oscylację. W przypadku schorzeń takich jak łokieć tenisisty, ostrogi piętowej niewątpliwie skuteczny może okazać się zabieg fali uderzeniowej która swoje zastosowania znajduje również w medycynie estetycznej.
Bóle zwyrodnieniowe
Jeśli cierpisz na choroby zwyrodnieniowe stawów Twój kontakt z fizjoterapeutą może być nieunikniony. Podczas cyklu rehabilitacyjnego ważnym elementem będzie zbudowanie odpowiedniego zakresu ruchu oraz właściwej masy mięśniowej za pomocą indywidualnie dobranych ćwiczeń. To proces który wymaga systematycznej pracy która na bieżąco kontrolowana jest przez fizjoterapeutę oraz korygowana aby zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo w poprawności wykonywanych ćwiczeń. Podczas wizyt kontrolnych możliwe jest również wprowadzenie zabiegów fizykalnych jako uzupełnienie terapii.
Kontuzje i Urazy
Kontuzje
W konsekwencji przebytych kontuzji lub nieszczęśliwego wypadku fizjoterapeuta pomoże Ci w szybszym powrocie do zdrowia. Należy w tym okresie zadbać o to aby nie doszło do utrwalenia patologicznych zmian powstałych na wskutek kontuzji czy też wypadku. Następnie należy zadbać o odbudowę odpowiedniej siły mięśniowej dlatego fizjoterapeuta dobierze odpowiednie ćwiczenia. Poza tym równie ważne jest stałe kontrolowanie przebiegu rehabilitacji. W konsekwencji cięższych wypadków po okresie pobytu szpitalnego z pewnością kluczowa może okazać się pomoc fizjoterapeuty w pionizacji a następnie ponownej nauki chodu jak i również przywrócenia uszkodzonej części ciała do stanu jak najbardziej zbliżonego do stanu przed wypadkiem.
Rehabilitacja przyłóżkowa
Pomoc fizjoterapeuty w przypadku kiedy pacjent wymagał leczenia szpitalnego lub jego stan zdrowia spowodował długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej jest bardzo istotnym elementem który pomaga pacjentowi w powrocie do zdrowia lub zaprzestaniu pogłębiania się patologicznym zmianom. Działania rehabilitacyjne w tym przypadku powinno się rozpocząć jak najszybciej to możliwe aby utrzymać odpowiednią siłę mięśniową niezbędną podczas ponownej nauki siadania, pionizacji oraz nauki chodzenia.
Kontuzje w sporcie
Dla osób związanych ze sportem w przypadku doznania kontuzji bardzo istotne jest aby możliwie jak najszybciej powrócić do wcześniejszej aktywności fizycznej. Fizjoterapeuta pomaga w tym przypadku zadbać o to aby odbudować w uszkodzonej kończynie pełen zakres ruchu, wzmocnić masę mięśniową oraz ustabilizować rehabilitowaną kończynę zapobiegając przy tym ponownemu jej uszkodzeniu.
Rehabilitacja poszpitalna
Pacjent po incydencie udaru mózgu często boryka się z problemem w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego oraz zaburzoną funkcją lokomocji. Rehabilitacja jest nieraz długim procesem i skupia się przede wszystkim na usprawnianiu ruchowym mającym na celu przywrócenie funkcjonowania pacjenta do maksymalnych możliwości.

Nasza ocena w serwisie
5.0
REHABILITACJA DOMOWA
Rehabilitacja Domowa Gliwice
Oferujemy profesjonalną mobilną usługę fizjoterapii dla pacjentów w Gliwicach, którzy potrzebują pomocy po udarze, operacji, lub bólu. Nasza oferta obejmuje kompleksową rehabilitację zarówno dla dzieci, jak i dorosłych z niepełnosprawnościami, w tym również dla osób z chorobami przewlekłymi. Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze oraz mobilnemu podejściu, możemy pomóc naszym pacjentom w powrocie do zdrowia i pełnej sprawności. Jest to nie tylko nasza praca, ale także nasza pasja, dlatego zapewniamy najwyższą jakość usług oraz dedykowane podejście do każdego pacjenta. Wybierając naszą usługę fizjoterapii, masz pewność, że jesteśmy z Tobą na każdym etapie Twojego procesu rehabilitacji.
Rehabilitacja Neurologiczna
Rehabilitacja Ortopedyczna
Rezerwuj wygodnie on-line mobilną rehabilitację w Gliwicach

Michał Barnat
Mgr Fizjoterapii

Szymon Ignacek
Mgr Fizjoterapii
Czytaj więcej
Zaufaj ponad wieloletniemu doświadczeniu specjalistów w rehabilitacji domowej
Wieloletnie doświadczenie w obszarze rehabilitacji domowej umożliwia zapewnienie kompleksowej opieki, która jest starannie dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, co jest niezwykle istotne dla właściwego procesu rehabilitacji. Dzięki temu, możliwe staje się nie tylko osiągnięcie trwałych efektów terapeutycznych, ale także znacząca poprawa jakości życia pacjentów w domowym środowisku, co daje im większą niezależność i komfort. Taka holistyczna opieka skupia się na wszystkich aspektach zdrowia, a także na wsparciu emocjonalnym, co dodatkowo wspiera proces leczenia pacjentów.

Terapia Wisceralna
Terapia wisceralna, znana także jako terapia narządów wewnętrznych, stanowi holistyczne podejście w rehabilitacji, które skupia się na leczeniu oraz poprawie funkcjonowania narządów wewnętrznych. Interwencje te wiążą się z licznymi korzyściami, takimi jak redukcja bólu, poprawa krążenia, zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz wsparcie procesów terapii i regeneracji organizmu. Dzięki zastosowaniu delikatnych technik manualnych, terapia wisceralna ma na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania narządów, co wpływa na ogólny stan zdrowia oraz samopoczucie pacjenta.
Suche Igłowanie
Suche igłowanie to nieinwazyjna technika rehabilitacyjna, która polega na wprowadzaniu cienkich igieł w określone miejsca na ciele pacjenta w celu złagodzenia bólu i poprawy funkcjonowania mięśni oraz stawów. Zabieg ten jest skuteczny w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości bólowych, takich jak bóle pleców, karku, stawów czy mięśni.

Osteopatyczna Terapia Blizn
Osteopatyczna terapia blizn w rehabilitacji polega na delikatnym manualnym leczeniu blizn, które mogą powodować ograniczenia ruchomości, ból lub inne dolegliwości. Terapeuta osteopatyczny wykorzystuje specjalne techniki, aby przywrócić prawidłową elastyczność i funkcjonowanie tkanek w obrębie blizny, co wspomaga proces leczenia i poprawia komfort pacjenta.
Terapie Metodą Bobath

Terapia rehabilitacyjna metodą Bobath stanowi holistyczne podejście do interwencji w zakresie zaburzeń neurologicznych. Skupia się na optymalizacji funkcji motorycznych poprzez stymulację właściwych wzorców ruchowych oraz posturalnych. Specjaliści w tej dziedzinie stosują techniki manualne, aby wspierać pacjentów w przyswajaniu nowych, pożądanych wzorców ruchowych. Głównym celem jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami osiągnięcie maksymalnego poziomu autonomii w codziennym funkcjonowaniu.
Co rehabilitujemy?

Kręgosłup

Bark

Biodro

Kolano

Stopa

Łokieć

Żuchwa

Dłoń
Jak przebiega wizyta fizjoterapeuty
Przyjazd fizjoterapeuty
Po dokonaniu rezerwacji wizyty fizjoterapeuty oraz potwierdzeniu terminu rehabilitant zjawi się pod wskazanym adresem o wybranej porze.
Wywiad medyczny
Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta zapozna się z twoim problemem oraz posiadaną dokumentacją medyczną. Sporządzi odpowiednią dokumentację.
Rozpoczęcie rehabilitacji
Po wykonaniu testów funkcjonalnych fizjoterapeuta dobierze odpowiednią formę rehabilitacji oraz przystąpi do działań rehabilitacyjnych.
Planowanie dalszych wizyt
Jeśli twój problem będzie wymagał większej ilości wizyt fizjoterapeuta pozostawi Ci instrukcję do samodzielnych ćwiczeń oraz umówi kolejną wizytę.
JESTEŚMY ABY POMÓC CI W WALCE O TWOJE ZDROWIE
Rehabilitacja Pourazowa
Ćwiczenia Rehabilitacyjne
Wybierz rehabGo w rehabilitacji dla doświadczonej i spersonalizowanej fizjoterapii w Gliwicach. Nasi specjaliści są poświęceni rozwiązywaniu Twoich problemów z bólem za pomocą indywidualnej opieki. Rozwijamy się na bieżąco z najnowszymi kursami i szkoleniami z fizjoterapii, aby jak najlepiej spełnić Twoje potrzeby w rehabilitacji w Gliwicach.
Rehabilitacja w Ciąży
Rehabilitacja Poszpitalna
Fizjoterapia Bez Przeszkód
Bezpieczeństwo
Usługi świadczone są tylko przez dyplomowanych fizjoterapeutów z aktualnym prawem wykonywania zawodu
Szybka realizacja
Szybki proces rozpoczęcia rehabilitacji, większość przyjętych zleceń realizowanych jest w terminie
1-2 dni roboczych
Bezpłatny dojazd
Jesteś pewien że koszt usługi nie wzrośnie, nasi fizjoterapeuci nie doliczają dodatkowych opłat za dojazd
MASAŻ GLIWICE
Masaż w Gliwicach
Zrelaksuj się w zaciszu własnego domu dzięki masażowi leczniczemu i relaksacyjnemu na wyciągnięcie ręki! Skorzystaj z usług naszych doświadczonych masażystów w Gliwicach, którzy przyjadą do Ciebie z pełnym wyposażeniem i zapewnią Ci wspaniałe doznania relaksacyjne. Nie musisz już wychodzić z domu, aby poczuć się odprężony i zrelaksowany. Daj nam szansę i przekonaj się, że nasze usługi są nie tylko profesjonalne, ale i dostępne dla każdego.
Domowa Strefa Relaksu
Leczniczy
Gorącymi kamieniami
Bańką chińską
Mięśniowo-Powięziowy
Limfatyczny
Twarzy
W ciąży
Biurowy
Najczęstsze pytania (FAQ)
Czy świadczymy usługi na NFZ
Nasza klinika świadczy usługi rehabilitacji domowej tylko w formie komercyjnej, nie posiadamy umowy z narodowym funduszem zdrowia.
Czy wymagamy skierowania
W naszej klinice nie potrzebujesz skierowania na zabiegi rehabilitacyjne. Wszyscy nasi fizjoterapeuci posiadają odpowiednie doświadczeni oraz uprawnienia które zezwalają im na dobór odpowiednich metod terapii.
Czy doliczamy koszty dojazdu
Cena podana podczas rezerwacji jest kosztem końcowym który nie ulega zmianie podczas prowadzenia terapii, nie doliczamy dodatkowych kosztów za uzupełniające zabiegi fizykalne oraz diagnostykę USG.
Czy otrzymam fakturę za usługi
Jesteśmy zarejestrowanym legalnie działającym podmiotem leczniczym. Każdy z naszych Pacjentów otrzymuje dowód zapłaty w postaci faktury.
Jak mogę zarezerwować wizytę
Rezerwacji można dokonać na 3 sposoby. Za pomocą panelu rezerwacji dostępnego na naszej stronie internetowej, podczas kontaktu telefonicznego pod wskazanymi numerami telefonu lub przy pomocy formularza kontaktowego w zakładce „Kontakt”
Jak mogę zapłacić za wizytę
Płatności można dokonać bezpośrednio po zakończonej wizycie u fizjoterapeuty, przelewem po wykonaniu usług.
Jak długo będę czekać na wizytę
W zaledwie kilka godzin od dokonania rezerwacji fizjoterapeuta kontaktuje się w celu potwierdzenia terminu wizyty. Zazwyczaj pierwsza wizyta odbywa się w przeciągu 2-3 dni od momentu zgłoszenia rezerwacji u naszego fizjoterapeuty.

Fizjoterapeuta Blisko Ciebie
Cennik prywatnej rehabilitacji w Gliwicach
Wizyta domowa
Indywidualna sesja rehabilitacyjna-
60 min
-
Zabiegi fizykalne w cenie*
-
Bezpłatny dojazd
Masaż leczniczy
Wizyta domowa-
55 min
-
Możliwość pakietu*
-
Szybka realizacja

Dokumenty do pobrania
Więcej o rehabilitacji

Ból kręgosłupa: Przyczyny – Objawy – Rehabilitacja

Rwa kulszowa: Objawy – Diagnoza – Rehabilitacja

Terapia wisceralna: Kompleksowe podejście do leczenia zaburzeń narządów wewnętrznych

Terapia manualna – przewodnik po skutecznych formach rehabilitacji manualnej

Rehabilitacja po operacji kolana
