Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Rehabilitacja dzieci i dorosłych z dojazdem do domu pacjenta. Idealna alternatywa dla zabiegów oraz ćwiczeń w gabinecie. W przypadku najmłodszych uczestników zajęć, fizjoterapia domowa sprawia, że dziecko szybciej przełamuje barierę nieśmiałości, ponieważ wszystko odbywa się w znajomym dla niego środowisku.

Nasze usługi skierowane są również dla osób dorosłych. Dajemy możliwość dostosowania charakteru zajęć do konkretnej sytuacji i stanu zdrowia pacjenta. Brak dojazdów, stania w kolejkach, czy długiego oczekiwania na rozpoczęcie fizjoterapii. Z naszych usług często korzystają ludzie starsi, z dolegliwościami bólowymi, oraz niepełnosprawni. Jest to dogodna forma zajęć także dla tych pacjentów, którzy oczekują fachowego, indywidualnego podejścia.

Przebieg i częstotliwość spotkań ustalamy na pierwszym spotkaniu. Więcej szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie lub mailowo.

Zajęcia przyłóżkowe dla dzieci i dorosłych (nauka siadania i chodzenia, pionizacja)

Nauka siadania, chodzenia i pionizacja w rehabilitacji to ważna część pracy fizjoterapeuty. Od naszych starań i podjętych kroków zależy sprawność fizyczna pacjenta, który utracił ją w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Pionizacja jest dążeniem do uzyskania postawy pionowej u osoby niepełnosprawnej. Sprawia, że pacjent staje się bardziej samodzielny. Możliwość utrzymania postawy pionowej ma też inne zalety, takie jak ogólny wpływ na organizm (poprawia krążenie krwi, usprawnia działanie pompy mięśniowej). Za to długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej może prowadzić do powstawania odleżyn, bólu, uszkodzeń skóry, przykurczów stawów, zaniku mięśni i utraty masy kostnej.

Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty pozwala odzyskać sprawność fizyczną. Pierwszym etapem jest pionizacja – stosuje się ją wówczas, gdy pacjent był zmuszony długotrwale przebywać w pozycji leżącej. Polega na wykonywaniu ćwiczeń wzmacniających, czynnych wolnych i izometrycznych. Kolejne etapy to nauka siadania i chodzenia, które również powinny być prowadzone z asystą i wsparciem doświadczonego rehabilitanta.

W rehabGo realizujemy usługę pionizacji, nauki chodzenia i siadania w domu pacjenta. Decydując się na rehabilitacje domową z fizjoterapeutą, nie musisz dojeżdżać do placówki. Rehabilitacja mobilna to ogromne ułatwienie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Przyjedziemy do Ciebie z niezbędnym sprzętem i przeprowadzimy przez cały proces w komfortowych warunkach.

Masz pytania?

Fizjoterapeuta odpowie na twoje pytanie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe

Masz Pytania?

Fizjoterapeuta odpowie na twoje pytanie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe

Masz Pytania?

Fizjoterapeuta odpowie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe

Masz pytania?

Fizjoterapeuta odpowie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe