Rehabilitacja dzieci w warunkach domowych

Rehabilitacja dzieci z dojazdem do domu to idealna alternatywa dla zabiegów oraz ćwiczeń w gabinecie. W przypadku najmłodszych uczestników zajęć, fizjoterapia domowa sprawia, że dziecko szybciej przełamuje barierę nieśmiałości, ponieważ wszystko odbywa się w znajomym dla niego środowisku. W rehabGo prowadzimy rehabilitację dzieci od ukończonego pierwszego roku życia. Wczesna rehabilitacja u dziecka pozwala na eliminowanie oraz zapobieganie pojawienia dysfunkcji ruchowych. Przy wykorzystaniu warunków domowych oraz obecności rodzica podczas procesu rehabilitacji uczy domowników jak prawidłowo stymulować aktywność dziecka.

Nasi fizjoterapeuci pracujący z dziećmi

Gdzie dojeżdżamy

  • Podaj swój adres
  • Wybierz fizjoterapeutę
  • Wybierz dodatkową usługę
  • Wybierz dzień i czas
  • Podaj informacje
  • Akceptacja regulaminu Systemu Rezerwacji Internetowej
  • Metoda płatności
  • Potwierdzenie

Podaj swój adres

Wybierz lokalizacje

Podaj swój adres

Wybierz lokalizacje

Wybierz fizjoterapeutę

Możesz wskazać preferowaną osobę lub zostanie ona przydzielona automatycznie.

Wybierz dodatkową usługę

Wybierz z listy dodatkową usługę jeśli jest wymagana podczas wizyty.

Wybierz dzień i czas

Wybierz wstępny termin wizyty lub datę zgłoszenia rezerwacji. Sprawdzimy dostępność i oddzwonimy do Ciebie.

Podaj informacje

Podaj niezbędne dane do kontaktu

Akceptacja regulaminu Systemu Rezerwacji Internetowej

Zaznaczenie pola oznacza akceptację regulaminu obowiązującego dla świadczenia usług przez podmiot "Paulina Wachmeta rehabGo - Mobilna Rehabilitacja" dostępnego na stronie www.rehabgo.pl

Metoda płatności

Możesz zapłacić kartą płatniczą lub na miejscu podczas wizyty.

Potwierdzenie

Twoja rezerwacja jest potwierdzona.
Masz pytanie?
Zadzwoń: +48 661 393 449

Lokalizacja usługi

Lokalizacja usługi
Wybierz fizjoterapeutę
Dodatkowe usługi
Proponowany termin wizyty
Dane pacjenta
Akceptacja regulaminu Systemu Rezerwacji Internetowej
Bezpieczne zakupy
Dziękujemy!
Województwo Śląskie
Miasta i Powiaty A-B
1 Locations
Bielsko-Biała
Powiat bielski
3 Locations
Czechowice-Dziedzice
Gmina Jasienica
Jaworze
Miasta i Powiaty C-F
Powiat cieszyński
2 Locations
Brenna
Skoczów
Miasta i Powiaty G-K
Miasta i Powiaty L-P
Miasta i Powiaty R-S
Miasta i Powiaty T-Ż
Podsumowanie
1 Hour
1 people
Rehabilitacja dziecięca
Cost Breakdown
Usługa
Rehabilitacja dziecięca
150.00zł
Łączna cena
150.00zł

Jak przebiega wizyta rehabilitanta

Przyjazd fizjoterapeuty

Po dokonaniu rezerwacji wizyty fizjoterapeuty oraz potwierdzeniu terminu rehabilitant zjawi się pod wskazanym adresem o wybranej porze.

Wywiad medyczny

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta zapozna się z Twoim problemem oraz posiadaną dokumentacją medyczną. Sporządzi odpowiednią dokumentację.

Rozpoczęcie rehabilitacji

Po wykonaniu testów funkcjonalnych fizjoterapeuta dobierze odpowiednią formę rehabilitacji oraz przystąpi do działań rehabilitacyjnych.

Planowanie dalszych wizyt

Jeśli twój problem będzie wymagał większej ilości wizyt fizjoterapeuta pozostawi Ci instrukcję do samodzielnych ćwiczeń oraz umówi kolejną wizytę.

Kiedy powinniśmy zasięgnąć porady fizjoterapeuty?

W miarę rozwoju psychomotorycznego dziecka jego ruchu stają się coraz bardziej precyzyjne. Opanowanie złożonych ruchów w procesie nauki motoryki u dziecka uwarunkowane jest stanem układu nerwowego dziecka, w przypadku jego nieprawidłowego rozwoju dochodzi do częstych urazów. Jeśli zauważasz niepokojące objawy w rozwoju Twojego dziecka warto skonsultować je z fizjoterapeutą. 

Objawy te mogą pojawić się u dziecka z obniżoną reaktywnością na bodźce. W przypadku zaburzeń  sensorycznych często nie zwracają uwagi na bodźce dotykowe i wydają się być odporne na ból. W przypadku występowania niedowrażliwości  sensorycznej dziecko często zachowuje się agresywnie, szuka zabawy która dostarczy mu większej ilości bodźców.

Kiedy dziecko stara się unikać wrażeń sensorycznych, wykazuje nadwrażliwość na zapachy lub niechęć do poznawania nowych smaków może być objawem zaburzeń sensorycznych. Dziecko odczuwa nadmiar bodźców przez co jest przeładowany wrażeniami powodującymi u Niego niepokój.

Zajęcia przyłóżkowe dla dzieci i dorosłych (nauka siadania i chodzenia, pionizacja)

Nauka siadania, chodzenia i pionizacja w rehabilitacji to ważna część pracy fizjoterapeuty. Od naszych starań i podjętych kroków zależy sprawność fizyczna pacjenta, który utracił ją w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Pionizacja jest dążeniem do uzyskania postawy pionowej u osoby niepełnosprawnej. Sprawia, że pacjent staje się bardziej samodzielny. Możliwość utrzymania postawy pionowej ma też inne zalety, takie jak ogólny wpływ na organizm (poprawia krążenie krwi, usprawnia działanie pompy mięśniowej). Za to długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej może prowadzić do powstawania odleżyn, bólu, uszkodzeń skóry, przykurczów stawów, zaniku mięśni i utraty masy kostnej.

Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty pozwala odzyskać sprawność fizyczną. Pierwszym etapem jest pionizacja – stosuje się ją wówczas, gdy pacjent był zmuszony długotrwale przebywać w pozycji leżącej. Polega na wykonywaniu ćwiczeń wzmacniających, czynnych wolnych i izometrycznych. Kolejne etapy to nauka siadania i chodzenia, które również powinny być prowadzone z asystą i wsparciem doświadczonego rehabilitanta.

W rehabGo realizujemy usługę pionizacji, nauki chodzenia i siadania w domu pacjenta. Decydując się na rehabilitacje domową z fizjoterapeutą, nie musisz dojeżdżać do placówki. Rehabilitacja mobilna to ogromne ułatwienie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Przyjedziemy do Ciebie z niezbędnym sprzętem i przeprowadzimy przez cały proces w komfortowych warunkach.