Rehabilitacja dzieci w warunkach domowych
Rehabilitacja dzieci z dojazdem do domu to idealna alternatywa dla zabiegów oraz ćwiczeń w gabinecie. W przypadku najmłodszych uczestników zajęć, fizjoterapia domowa sprawia, że dziecko szybciej przełamuje barierę nieśmiałości, ponieważ wszystko odbywa się w znajomym dla niego środowisku. W rehabGo prowadzimy rehabilitację dzieci od ukończonego pierwszego roku życia. Wczesna rehabilitacja u dziecka pozwala na eliminowanie oraz zapobieganie pojawienia dysfunkcji ruchowych. Przy wykorzystaniu warunków domowych oraz obecności rodzica podczas procesu rehabilitacji uczy domowników jak prawidłowo stymulować aktywność dziecka.
Nasi fizjoterapeuci pracujący z dziećmi
Gdzie dojeżdżamy
-
Lokalizacja usługi
-
Wybierz fizjoterapeutę
-
Zabiegi
-
Zabiegi
-
Zabiegi
-
Zabiegi
-
Proponowany termin wizyty
-
Akceptacja regulaminu Systemu Rezerwacji Internetowej
-
Dane pacjenta
-
Podsumowanie
-
Bezpieczne zakupy
-
Bezpieczne zakupy
-
Bezpieczne zakupy
-
Bezpieczne zakupy
-
Bezpieczne zakupy
-
Dziękujemy!
Podaj swój adres
Podaj swój adres
Wybierz fizjoterapeutę
Wybierz usługę
Wybierz usługę
Wybierz usługę
Wybierz usługę
Wybierz dzień i czas
Akceptacja regulaminu Systemu Rezerwacji Internetowej
Podaj informacje
Potwierdź zamówienie
Metoda płatności
Metoda płatności
Metoda płatności
Metoda płatności
Metoda płatności
Potwierdzenie
Masz pytanie?
Zadzwoń: +48 661 393 449Jak przebiega wizyta rehabilitanta
Przyjazd fizjoterapeuty
Po dokonaniu rezerwacji wizyty fizjoterapeuty oraz potwierdzeniu terminu rehabilitant zjawi się pod wskazanym adresem o wybranej porze.
Wywiad medyczny
Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta zapozna się z Twoim problemem oraz posiadaną dokumentacją medyczną. Sporządzi odpowiednią dokumentację.
Rozpoczęcie rehabilitacji
Po wykonaniu testów funkcjonalnych fizjoterapeuta dobierze odpowiednią formę rehabilitacji oraz przystąpi do działań rehabilitacyjnych.
Planowanie dalszych wizyt
Jeśli twój problem będzie wymagał większej ilości wizyt fizjoterapeuta pozostawi Ci instrukcję do samodzielnych ćwiczeń oraz umówi kolejną wizytę.
Kiedy powinniśmy zasięgnąć porady fizjoterapeuty?
W miarę rozwoju psychomotorycznego dziecka jego ruchu stają się coraz bardziej precyzyjne. Opanowanie złożonych ruchów w procesie nauki motoryki u dziecka uwarunkowane jest stanem układu nerwowego dziecka, w przypadku jego nieprawidłowego rozwoju dochodzi do częstych urazów. Jeśli zauważasz niepokojące objawy w rozwoju Twojego dziecka warto skonsultować je z fizjoterapeutą.
Objawy te mogą pojawić się u dziecka z obniżoną reaktywnością na bodźce. W przypadku zaburzeń sensorycznych często nie zwracają uwagi na bodźce dotykowe i wydają się być odporne na ból. W przypadku występowania niedowrażliwości sensorycznej dziecko często zachowuje się agresywnie, szuka zabawy która dostarczy mu większej ilości bodźców.
Kiedy dziecko stara się unikać wrażeń sensorycznych, wykazuje nadwrażliwość na zapachy lub niechęć do poznawania nowych smaków może być objawem zaburzeń sensorycznych. Dziecko odczuwa nadmiar bodźców przez co jest przeładowany wrażeniami powodującymi u Niego niepokój.
Zajęcia przyłóżkowe dla dzieci i dorosłych (nauka siadania i chodzenia, pionizacja)
Nauka siadania, chodzenia i pionizacja w rehabilitacji to ważna część pracy fizjoterapeuty. Od naszych starań i podjętych kroków zależy sprawność fizyczna pacjenta, który utracił ją w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku.
Pionizacja jest dążeniem do uzyskania postawy pionowej u osoby niepełnosprawnej. Sprawia, że pacjent staje się bardziej samodzielny. Możliwość utrzymania postawy pionowej ma też inne zalety, takie jak ogólny wpływ na organizm (poprawia krążenie krwi, usprawnia działanie pompy mięśniowej). Za to długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej może prowadzić do powstawania odleżyn, bólu, uszkodzeń skóry, przykurczów stawów, zaniku mięśni i utraty masy kostnej.
Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty pozwala odzyskać sprawność fizyczną. Pierwszym etapem jest pionizacja – stosuje się ją wówczas, gdy pacjent był zmuszony długotrwale przebywać w pozycji leżącej. Polega na wykonywaniu ćwiczeń wzmacniających, czynnych wolnych i izometrycznych. Kolejne etapy to nauka siadania i chodzenia, które również powinny być prowadzone z asystą i wsparciem doświadczonego rehabilitanta.
W rehabGo realizujemy usługę pionizacji, nauki chodzenia i siadania w domu pacjenta. Decydując się na rehabilitacje domową z fizjoterapeutą, nie musisz dojeżdżać do placówki. Rehabilitacja mobilna to ogromne ułatwienie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Przyjedziemy do Ciebie z niezbędnym sprzętem i przeprowadzimy przez cały proces w komfortowych warunkach.