Fizjoterapia

Rehabilitacja w schorzeniach ortopedycznych

Rehabilitacja domowa w schorzeniach ortopedycznych dla pacjentów, którzy przygotowują się do operacji, wymagają opieki pooperacyjnej, borykają się z ostrym lub przewlekłym bólem lub ulegli urazom narządu ruchu. Częstą przyczyną tego typu schorzeń (zwłaszcza u osób starszych) jest osteoporoza lub zmiany zwyrodnieniowe. Inne powody to wady wrodzone i wypadki.

RehabGo realizuje rehabilitację przy problemach ortopedycznych związanych m.in. z:

 • kontuzjami,
 • wadami wrodzonymi (np. dysplazja stawu biodrowego, kręcz szyi),
 • schorzeniami kręgosłupa (np. skolioza, plecy okrągłe, skrzywienie boczne),
 • schorzeniami stóp (np. stopa płaska podłużnie i poprzecznie),
 • porażeniami,
 • dolegliwościami w obrębie mięśni, ścięgien czy więzadeł,
 • zapaleniami nieswoistymi,
 • amputacjami.

Ten rodzaj fizjoterapii polega na przywracaniu funkcji narządu ruchu. Zazwyczaj pozwala na powrót do określonych aktywności życiowych. Cele rehabilitacji w schorzeniach ortopedycznych to najczęściej: poprawa koordynacji ruchowej, poprawa zakresu ruchomości w obrębie stawów, poprawa funkcji chwytnej i manipulacyjnej ręki, a także zmniejszenie lub wyeliminowanie dolegliwości bólowych stawów, mięśni, czy ścięgien.

W wielu przypadkach jest to najlepsza i zalecana metoda na skrócenie okresu leczenia, zwłaszcza przy zmianach pourazowych. Po więcej informacji odnośnie tej usługi zapraszamy do kontaktu telefonicznego.Re

Rehabilitacja w schorzeniach neurologicznych

Celem domowej rehabilitacji w schorzeniach neurologicznych jest pełne leczenie lub doprowadzenie pacjenta do określonego poziomu sprawności. Zaleca się, aby rozpoczęcie terapii nastąpiło już po pierwszym dniu od wystąpienia objawów. Czas odgrywa ogromną rolę przy problemach neurologicznych. Fizjoterapia jest tutaj jednym z najważniejszych czynników, które mają bezpośredni wpływ na powrót pacjenta do zdrowia. Dlatego im szybciej rozpocznie on pracę z fizjoterapeutą, tym lepsze będą jej skutki.

Zajęcia polegają na stosowaniu różnych ćwiczeń w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej. Stawiane przed pacjentem zadania poprawiają jego koordynację ruchową oraz siłę mięśni. Obejmują również naukę chodu i terapię fizykalną.

Zazwyczaj problemy neurologiczne są spowodowane ostrymi chorobami i urazami czaszkowo-mózgowymi oraz uszkodzeniami rdzenia kręgowego. Wśród najczęstszych przyczyn stosowania tej metody leczenia wymienia się:

 • Stwardnienie zanikowe boczne
 • Stwardnienie rozsiane
 • Chorobę Alzheimera
 • Chorobę Parkinsona
 • Choroby nerwów obwodowych
 • Uszkodzeniami nerwów obwodowych
 • Stan po udarze niedokrwiennym I krwotocznym
 • Ćwiczenia grupy mięśni oddechowych

Co wpływa na efektywność rehabilitacji w schorzeniach neurologicznych? Oczywiście predyspozycje fizjoterapeuty i przebieg procesu, ale nie tylko. Znaczenie ma również charakterystyka konkretnego przypadku, pozytywne nastawienie ze strony pacjenta oraz jego indywidualne predyspozycje.

W schorzeniach krążeniowo-oddechowych

Program mobilnej rehabilitacji w schorzeniach krążeniowo-oddechowych. Jak wiadomo, te elementy są od siebie ściśle zależne: niewłaściwe działanie układu oddechowego zaburza funkcjonowanie układu krążenia i na odwrót – choroby układu krążenia zmniejszają sprawność układu oddechowego.

Przesłanką do wykorzystania omawianej metody leczenia są: przebyte zabiegi operacyjne w obrębie klatki piersiowej, przebyte choroby układu sercowo-naczyniowego, infekcje dróg oddechowych, oraz przewlekłe choroby oskrzeli i płuc. Pacjenci często zgłaszają się do nas z dolegliwościami spowodowanymi przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, astmą oskrzelową, zaburzeniami ściany klatki piersiowej, nowotworami płuc, oraz mukowiscydozą.

Rehabilitacja w schorzeniach krążeniowo-oddechowych to skuteczny sposób na zmniejszenie duszności, przewlekłego kaszlu, zwiększenie wydolności fizycznej podczas wysiłku i ogólną poprawę jakości życia. W ramach fizjoterapii stosujemy m.in. ćwiczenia grup mięśniowych, ćwiczenia oddechowe, edukację chorego. W niektórych sytuacjach sięgamy również po metody fizykoterapeutyczne takie jak światłolecznictwo czy elektroterapia. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Masz pytania?

Fizjoterapeuta odpowie na twoje pytanie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe

Masz Pytania?

Fizjoterapeuta odpowie na twoje pytanie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe

Masz Pytania?

Fizjoterapeuta odpowie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe

Masz pytania?

Fizjoterapeuta odpowie najszybciej jak to możliwe

Informacje kontaktowe