Bezpieczeństwo
Usługi świadczone są tylko przez dyplomowanych fizjoterapeutów z aktualnym prawem wykonywania zawodu
Szybka realizacja
Szybki proces rozpoczęcia rehabilitacji, większość przyjętych zleceń realizowanych jest w terminie
1-2 dni roboczych
Bezpłatny dojazd
Jesteś pewien że koszt usługi nie wzrośnie, nasi fizjoterapeuci nie doliczają dodatkowych opłat za dojazd
Fizjoterapia domowa z rehabGo
Nasi fizjoterapeuci świadczą usługi rehabilitacji domowej dla wszystkich pacjentów którzy chcą skorzystać z wygodnej formy rehabilitacji jaką jest fizjoterapia domowa. W komfortowych warunkach świadczmy usługi z zakresu rehabilitacji po szpitalnej, po urazowej oraz w problemach bólowych u naszych Pacjentów. Wykorzystując znajome dla Pacjenta środowisko domowe edukujemy jak wykorzystać panujące w domu warunki do codziennych ćwiczeń oraz doradzamy jak pokonywać bariery występujące w życiu codziennym. Podczas rehabilitacji cenimy również obecność domowników przekazując jak skutecznie utrwalać prawidłowe wzorce oraz jak wykorzystywać je podczas codziennych aktywności.
Jak przebiega wizyta rehabilitanta
Przyjazd fizjoterapeuty
Po dokonaniu rezerwacji wizyty fizjoterapeuty oraz potwierdzeniu terminu rehabilitant zjawi się pod wskazanym adresem o wybranej porze.
Wywiad medyczny
Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta zapozna się z twoim problemem oraz posiadaną dokumentacją medyczną. Sporządzi odpowiednią dokumentację.
Rozpoczęcie rehabilitacji
Po wykonaniu testów funkcjonalnych fizjoterapeuta dobierze odpowiednią formę rehabilitacji oraz przystąpi do działań rehabilitacyjnych.
Planowanie dalszych wizyt
Jeśli twój problem będzie wymagał większej ilości wizyt fizjoterapeuta pozostawi Ci instrukcję do samodzielnych ćwiczeń oraz umówi kolejną wizytę.
Poznaj naszych fizjoterapeutów
Rehabilitacja w schorzeniach ortopedycznych
RehabGo realizuje rehabilitację przy problemach ortopedycznych związanych m.in. z:
- kontuzjami,
- wadami wrodzonymi (np. dysplazja stawu biodrowego, kręcz szyi),
- schorzeniami kręgosłupa (np. skolioza, plecy okrągłe, skrzywienie boczne),
- schorzeniami stóp (np. stopa płaska podłużnie i poprzecznie),
- porażeniami,
- dolegliwościami w obrębie mięśni, ścięgien czy więzadeł,
- zapaleniami nieswoistymi,
- amputacjami.
Ten rodzaj fizjoterapii polega na przywracaniu funkcji narządu ruchu. Zazwyczaj pozwala na powrót do określonych aktywności życiowych. Cele rehabilitacji w schorzeniach ortopedycznych to najczęściej: poprawa koordynacji ruchowej, poprawa zakresu ruchomości w obrębie stawów, poprawa funkcji chwytnej i manipulacyjnej ręki, a także zmniejszenie lub wyeliminowanie dolegliwości bólowych stawów, mięśni, czy ścięgien.
W wielu przypadkach jest to najlepsza i zalecana metoda na skrócenie okresu leczenia, zwłaszcza przy zmianach pourazowych. Po więcej informacji odnośnie tej usługi zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
Sprawdź gdzie dojeżdżamy do Pacjenta
-
Lokalizacja usługi
-
Wybierz fizjoterapeutę
-
Zabiegi
-
Zabiegi
-
Zabiegi
-
Zabiegi
-
Proponowany termin wizyty
-
Akceptacja regulaminu Systemu Rezerwacji Internetowej
-
Dane pacjenta
-
Podsumowanie
-
Bezpieczne zakupy
-
Bezpieczne zakupy
-
Bezpieczne zakupy
-
Bezpieczne zakupy
-
Bezpieczne zakupy
-
Dziękujemy!
Podaj swój adres
Podaj swój adres
Wybierz fizjoterapeutę
Wybierz usługę
Wybierz usługę
Wybierz usługę
Wybierz usługę
Wybierz dzień i czas
Akceptacja regulaminu Systemu Rezerwacji Internetowej
Podaj informacje
Potwierdź zamówienie
Metoda płatności
Metoda płatności
Metoda płatności
Metoda płatności
Metoda płatności
Potwierdzenie
Masz pytanie?
Zadzwoń: +48 661 393 449Rehabilitacja w schorzeniach neurologicznych
Celem domowej rehabilitacji w schorzeniach neurologicznych jest pełne leczenie lub doprowadzenie pacjenta do określonego poziomu sprawności. Zaleca się, aby rozpoczęcie terapii nastąpiło już po pierwszym dniu od wystąpienia objawów.
Czas odgrywa ogromną rolę przy problemach neurologicznych. Fizjoterapia jest tutaj jednym z najważniejszych czynników, które mają bezpośredni wpływ na powrót pacjenta do zdrowia. Dlatego im szybciej rozpocznie on pracę z fizjoterapeutą, tym lepsze będą jej skutki.
Zajęcia polegają na stosowaniu różnych ćwiczeń w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej. Stawiane przed pacjentem zadania poprawiają jego koordynację ruchową oraz siłę mięśni. Obejmują również naukę chodu i terapię fizykalną.
Zazwyczaj problemy neurologiczne są spowodowane ostrymi chorobami i urazami czaszkowo-mózgowymi oraz uszkodzeniami rdzenia kręgowego. Wśród najczęstszych przyczyn stosowania tej metody leczenia wymienia się:
- Stwardnienie zanikowe boczne
- Stwardnienie rozsiane
- Chorobę Alzheimera
- Chorobę Parkinsona
- Choroby nerwów obwodowych
- Uszkodzeniami nerwów obwodowych
- Stan po udarze niedokrwiennym I krwotocznym
- Ćwiczenia grupy mięśni oddechowych
Co wpływa na efektywność rehabilitacji w schorzeniach neurologicznych? Oczywiście predyspozycje fizjoterapeuty i przebieg procesu, ale nie tylko. Znaczenie ma również charakterystyka konkretnego przypadku, pozytywne nastawienie ze strony pacjenta oraz jego indywidualne predyspozycje.
Terapie manualne w rehabGo
Terapia mięśniowo-powięziowa
Terapia wisceralna
Terapia Cranio-Sacralna
Neuromobilizacja
Suche igłowanie
Pinoterapia
W schorzeniach krążeniowo-oddechowych
Program mobilnej rehabilitacji w schorzeniach krążeniowo-oddechowych. Jak wiadomo, te elementy są od siebie ściśle zależne: niewłaściwe działanie układu oddechowego zaburza funkcjonowanie układu krążenia i na odwrót – choroby układu krążenia zmniejszają sprawność układu oddechowego.
Przesłanką do wykorzystania omawianej metody leczenia są: przebyte zabiegi operacyjne w obrębie klatki piersiowej, przebyte choroby układu sercowo-naczyniowego, infekcje dróg oddechowych, oraz przewlekłe choroby oskrzeli i płuc. Pacjenci często zgłaszają się do nas z dolegliwościami spowodowanymi przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, astmą oskrzelową, zaburzeniami ściany klatki piersiowej, nowotworami płuc, oraz mukowiscydozą.
Rehabilitacja w schorzeniach krążeniowo-oddechowych to skuteczny sposób na zmniejszenie duszności, przewlekłego kaszlu, zwiększenie wydolności fizycznej podczas wysiłku i ogólną poprawę jakości życia. W ramach fizjoterapii stosujemy m.in. ćwiczenia grup mięśniowych, ćwiczenia oddechowe, edukację chorego. W niektórych sytuacjach sięgamy również po metody fizykoterapeutyczne takie jak światłolecznictwo czy elektroterapia. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.
Opinie Naszych Pacjentów
Najczęstsze pytania (FAQ)
Czy świadczymy usługi na NFZ
Nasza klinika świadczy usługi rehabilitacji domowej tylko w formie komercyjnej, nie posiadamy umowy z narodowym funduszem zdrowia.
Czy wymagamy skierowania
W naszej klinice nie potrzebujesz skierowania na zabiegi rehabilitacyjne. Wszyscy nasi fizjoterapeuci posiadają odpowiednie doświadczeni oraz uprawnienia które zezwalają im na dobór odpowiednich metod terapii.
Czy doliczamy koszty dojazdu
Cena podana podczas rezerwacji jest kosztem końcowym który nie ulega zmianie podczas prowadzenia terapii, nie doliczamy dodatkowych kosztów za uzupełniające zabiegi fizykalne oraz diagnostykę USG.
Czy otrzymam fakturę za usługi
Jesteśmy zarejestrowanym legalnie działającym podmiotem leczniczym. Każdy z naszych Pacjentów otrzymuje dowód zapłaty w postaci faktury.
Jak mogę zarezerwować wizytę
Rezerwacji można dokonać na 3 sposoby. Za pomocą panelu rezerwacji dostępnego na naszej stronie internetowej, podczas kontaktu telefonicznego pod wskazanymi numerami telefonu lub przy pomocy formularza kontaktowego w zakładce „Kontakt”
Jak mogę zapłacić za wizytę
Płatności można dokonać bezpośrednio po zakończonej wizycie u fizjoterapeuty, przelewem po wykonaniu usług lub kartą podczas rezerwacji w systemie rezerwacyjnym znajdującym się na naszej stronie.
Jak długo będę czekać na wizytę
W zaledwie kilka godzin od dokonania rezerwacji fizjoterapeuta kontaktuje się w celu potwierdzenia terminu wizyty. Zazwyczaj pierwsza wizyta odbywa się w przeciągu 2-3 dni od momentu zgłoszenia rezerwacji u naszego fizjoterapeuty.