Bezpieczeństwo
Usługi świadczone są tylko przez dyplomowanych fizjoterapeutów z aktualnym prawem wykonywania zawodu
Szybka realizacja
Szybki proces rozpoczęcia rehabilitacji, większość przyjętych zleceń realizowanych jest w terminie
1-2 dni roboczych
Bezpłatny dojazd
Jesteś pewien że koszt usługi nie wzrośnie, nasi fizjoterapeuci nie doliczają dodatkowych opłat za dojazd
Rehabilitacja domowa w Kozach
Fizjoterapia
W ortopedii, neurologii, pooperacyjna, krążeniowo-oddechowa, poszpitalna
Masaż
Przynoszący ulgę w bólu i relaksujący, specjalistyczny masaż leczniczy
Korekcja wad postawy
Korekcja wrodzonych i nabytych wad postawy u dzieci i dorosłych
Fizykoterapia
Elektroterapia, laseroterapia, fala uderzeniowa, głęboka oscylacja
Rehabilitacja dla kobiet
Rehabilitacja przeznaczona dla kobiet (uroginekologiczna) USG
Rehabilitacja dziecięca
Rehabilitacja domowa dedykowana dzieciom powyżej 12mc życia.

Mobilna fizjoterapia to usługa rehabilitacji domowej w której fizjoterapeuta prowadzi rehabilitację bezpośrednio w domu pacjenta. W przypadkach w których Pacjent nie może dotrzeć do stacjonarnej placówki lub wiąże się to ze znacznymi trudnościami jest to często jedyna forma rehabilitacji. Rehabilitacja domowa niesie za sobą cały szereg korzyści wynikający z możliwości pracy indywidualnej z Pacjentem gdzie fizjoterapeuta może skupić całą swoją uwagę na rehabilitowanej osobie oraz poznać bariery które towarzyszą jej każdego dnia. Dzięki temu dostosowuje proces rehabilitacji nie tylko do schorzenia Pacjenta ale i jego warunków domowych.
Rehabilitacja domowa jest również usługą skierowaną do osób które cenią sobie czas i wygodę. Prowadzimy rehabilitację w problemach bólowych, przygotowujemy pacjenta do zabiegów szpitalnych oraz pomagamy w powrocie do sprawności po doznanych urazach lub przebytych operacjach. Przeprowadzimy rehabilitację przyłóżkową dla Pacjentów w schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych oraz krążeniowo-oddechowych. . Pierwsza wizyta odbywa się zazwyczaj w przeciągu 2 – 4 dni od dnia zgłoszenia, fizjoterapeuta dojeżdża do domu pacjenta eliminując problem transportu dla osób które mają problem z lokomocją.
Nasi fizjoterapeuci w Kozach
Kursy / Szkolenia
- Wybierz usługę
- Wybierz dodatkową usługę
- Wybierz dzień i czas
- Podaj informacje
- Akceptacja regulaminu Systemu Rezerwacji Internetowej
- Metoda płatności
- Potwierdź zamówienie
- Potwierdzenie
Wybierz usługę
Wybierz usługę
Wybierz dodatkową usługę
Wybierz dzień i czas
Podaj informacje
Akceptacja regulaminu Systemu Rezerwacji Internetowej
Metoda płatności
Potwierdź zamówienie
Potwierdzenie
Masz pytanie?
Zadzwoń: +48 661 393 449Jak przebiega wizyta rehabilitanta
Przyjazd fizjoterapeuty
Po dokonaniu rezerwacji wizyty fizjoterapeuty oraz potwierdzeniu terminu rehabilitant zjawi się pod wskazanym adresem o wybranej porze.
Wywiad medyczny
Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta zapozna się z twoim problemem oraz posiadaną dokumentacją medyczną. Sporządzi odpowiednią dokumentację.
Rozpoczęcie rehabilitacji
Po wykonaniu testów funkcjonalnych fizjoterapeuta dobierze odpowiednią formę rehabilitacji oraz przystąpi do działań rehabilitacyjnych.
Planowanie dalszych wizyt
Jeśli twój problem będzie wymagał większej ilości wizyt fizjoterapeuta pozostawi Ci instrukcję do samodzielnych ćwiczeń oraz umówi kolejną wizytę.
W czym możemy Ci pomóc?
Jeśli doświadczasz problemu związanego z bólem kręgosłupa niezbędna może okazać się konsultacja z fizjoterapeutą. Bardzo istotne jest zlokalizowanie w tym przypadku przyczyny bólu oraz odpowiednie dobranie formy rehabilitacji. Ból może wynikać miedzy innymi z stanu przeciążenia, zwyrodnień, dyskopatii lub złych nawyków posturalnych. W zależności od potrzeb pacjenta fizjoterapeuta dostosuje odpowiednia formę rehabilitacji, może to być terapia manualna, masaż, odpowiedni zestaw ćwiczeń. Całość uzupełniona może zostać zabiegami fizykalnymi oraz aplikacją specjalnych taśm do dynamicznego plastrowania.
Jeśli cierpisz na choroby zwyrodnieniowe stawów Twój kontakt z fizjoterapeutą może być nieunikniony. Podczas cyklu rehabilitacyjnego ważnym elementem będzie zbudowanie odpowiedniego zakresu ruchu oraz właściwej masy mięśniowej za pomocą indywidualnie dobranych ćwiczeń. To proces który wymaga systematycznej pracy która na bieżąco kontrolowana jest przez fizjoterapeutę oraz korygowana aby zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo w poprawności wykonywanych ćwiczeń. Podczas wizyt kontrolnych możliwe jest również wprowadzenie zabiegów fizykalnych jako uzupełnienie terapii.
W przypadku wystąpienia kontuzji lub nieszczęśliwego wypadku fizjoterapeuta pomoże Ci w szybszym powrocie do zdrowia. Należy w tym okresie zadbać o to aby nie doszło do utrwalenia patologicznych zmian powstałych na wskutek kontuzji czy też wypadku. Należy również zadbać o odbudowę odpowiedniej siły mięśniowej dla której fizjoterapeuta dobierze odpowiednie ćwiczenia. W niektórych przypadkach szczególnie tych powstałych na wskutek cięższych wypadków po okresie pobytu szpitalnego kluczowa będzie pomoc fizjoterapeuty w pionizacji, ponownej nauki chodu czy też przywrócenia uszkodzonej części ciała do stanu jak najbardziej zbliżonego do stanu przed wypadkiem.
Dla osób związanych ze sportem w przypadku doznania kontuzji bardzo istotne jest aby możliwie jak najszybciej powrócić do wcześniejszej aktywności fizycznej. Fizjoterapeuta pomaga w tym przypadku zadbać o to aby odbudować w uszkodzonej kończynie pełen zakres ruchu, wzmocnić masę mięśniową oraz ustabilizować rehabilitowaną kończynę zapobiegając przy tym ponownemu jej uszkodzeniu.
Pomoc fizjoterapeuty w przypadku kiedy pacjent wymagał leczenia szpitalnego lub jego stan zdrowia spowodował długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej jest bardzo istotnym elementem który pomaga pacjentowi w powrocie do zdrowia lub zaprzestaniu pogłębiania się patologicznym zmianom. Działania rehabilitacyjne w tym przypadku powinno się rozpocząć jak najszybciej to możliwe aby utrzymać odpowiednią siłę mięśniową niezbędną podczas ponownej nauki siadania, pionizacji oraz nauki chodzenia.
Pacjent po incydencie udaru mózgu często boryka się z problemem w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego oraz zaburzoną funkcją lokomocji. Rehabilitacja jest nieraz długim procesem i skupia się przede wszystkim na usprawnianiu ruchowym mającym na celu przywrócenie funkcjonowania pacjenta do maksymalnych możliwosci.
Jeśli w twoim przypadku wskazane jest uzupełnienie rehabilitacji ruchowej w zabiegi fizykalne fizjoterapeuta dysponuje mobilnym sprzętem do wykonania ich w domu u pacjenta. Wśród możliwych zabiegów można znaleźć między innymi elektroterapie, sonoterapie, laseroterapie, magnetoterapie, głęboką oscylację. W przypadku schorzeń takich jak łokieć tenisisty, ostrogi piętowej skuteczny w rehabilitacji jest zabieg fali uderzeniowej która swoje zastosowania znajduje również w medycynie estetycznej.
Odpowiednia diagnoza jest kluczowym elementem w planowaniu rehabilitacji oraz jej całym przebiegu. Fizjoterapeuci podczas ustalaniu planu rehabilitacji przeprowadzają wnikliwy wywiad oraz ocenę pacjenta na podstawie przeprowadzonych testów funkcjonalnych. W niektórych przypadkach mogą wykonać badanie przy pomocy USG które pomoże określić rodzaj powstałej patologii w obszarze wymagającym rehabilitacji.
Ile będzie mnie to kosztować?
Wizyta domowa
Indywidualna sesja rehabilitacyjna- 60 min
- Zabiegi fizykalne w cenie*
- Bezpłatny dojazd
Najczęstsze pytania (FAQ)
Nasza klinika świadczy usługi rehabilitacji domowej tylko w formie komercyjnej, nie posiadamy umowy z narodowym funduszem zdrowia.
W naszej klinice nie potrzebujesz skierowania na zabiegi rehabilitacyjne. Wszyscy nasi fizjoterapeuci posiadają odpowiednie doświadczeni oraz uprawnienia które zezwalają im na dobór odpowiednich metod terapii.
Cena podana podczas rezerwacji jest kosztem końcowym który nie ulega zmianie podczas prowadzenia terapii, nie doliczamy dodatkowych kosztów za uzupełniające zabiegi fizykalne oraz diagnostykę USG.
Jesteśmy zarejestrowanym legalnie działającym podmiotem leczniczym. Każdy z naszych Pacjentów otrzymuje dowód zapłaty w postaci faktury.
Rezerwacji można dokonać na 3 sposoby. Za pomocą panelu rezerwacji dostępnego na naszej stronie internetowej, podczas kontaktu telefonicznego pod wskazanymi numerami telefonu lub przy pomocy formularza kontaktowego w zakładce „Kontakt”
Płatności można dokonać bezpośrednio po zakończonej wizycie u fizjoterapeuty, przelewem po wykonaniu usług lub kartą podczas rezerwacji w systemie rezerwacyjnym znajdującym się na naszej stronie.
W zaledwie kilka godzin od dokonania rezerwacji fizjoterapeuta kontaktuje się w celu potwierdzenia terminu wizyty. Zazwyczaj pierwsza wizyta odbywa się w przeciągu 2-3 dni od momentu zgłoszenia rezerwacji u naszego fizjoterapeuty.
Opinie Naszych Pacjentów


