
Rehabilitacja Stawu Barkowego

Rehabilitacja Stawu Biodrowego

Rehabilitacja Stawu Kolanowego

Rehabilitacja Stawu Łokciowego
Rehabilitacja po endoprotezoplastyce, artroskopii i amputacjach kończyn
Oferta rehabGo obejmuje również rehabilitację po endoprotezoplastyce – zabiegu chirurgicznym stosowanym w leczeniu zmian zwyrodnieniowych i urazów. Zazwyczaj polega on na zastąpieniu naturalnego stawu biodrowego lub kolana sztucznym odpowiednikiem, czyli endoprotezą. Po zabiegu konieczne jest odbycie rehabilitacji, która pozwala pacjentowi odzyskać sprawność. W ramach zajęć realizowane są ćwiczenia czynne odcinków, które nie zostały objęte unieruchomieniem, ćwiczenia synergistyczne, synkinetyczne, a także izometryczne.
Dobrze przeprowadzona rehabilitacja po endoprotezoplastyce pozwala zwiększyć zakres ruchów w operowanym stawie, nie wyzwala dolegliwości bólowych i wzmacnia siłę mięśniową.
Kolejne wskazania do ćwiczeń z fizjoterapeutą do przebycie artroskopii i amputacji kończyn. W przypadku artroskopii celem jest zmniejszenie bólu, wzmocnienie mięśni oraz przyspieszenie regeneracji tkanek. Rodzaj stosowanych ćwiczeń zależy od dolegliwości, wieku pacjenta i jego kondycji – inne ćwiczenia stosuje się np. przy zerwanym więzadle, inne po zabiegu w obrębie łąkotki.
Rehabilitacja po amputacji kończyn również jest niezwykle istotna. Zaleca się, aby pacjent był aktywny fizycznie w czasie wskazanym przez lekarza. Z reguły najlepiej zacząć terapię jak najszybciej. Aktywność fizyczna pacjenta pod okiem fizjoterapeuty pozwala m.in. zmniejszyć ryzyko wystąpienia przykurczów.
Rodzaj ruchu dobieramy zawsze odpowiednio do wieku i możliwości pacjenta, wszystko odbywa się etapami.

Rehabilitacja Kręgosłupa

Rehabilitacja Stawu Skokowego

Rehabilitacja Nadgarstka

Rehabilitacja Stawu Skroniowo-Żuchwowego
Sprawdź gdzie dojeżdżają nasi fizjoterapeuci

Nasi fizjoterapeuci w rehabilitacji domowej

Paulina Wachmeta
Mgr Fizjoterapii

Michał Barnat
Mgr Fizjoterapii

Paulina Kiersnowska
Mgr Fizjoterapii

Paweł Hulist
Mgr Fizjoterapii

Łukasz Kwiatoń
Mgr Fizjoterapii

Adam Dziurski
Mgr Fizjoterapii

Magdalena Czauderna
Mgr Fizjoterapii

Mateusz Jednoróg
Mgr Fizjoterapii

Michał Szałajko
Mgr Fizjoterapii

Grzegorz Malcharek
Mgr Fizjoterapii

Małgorzata Kijas
Mgr Fizjoterapii

Aneta Marszałek-Ambroziak
Mgr Fizjoterapii

Barbara Golda
Mgr Fizjoterapii
Rehabilitacja w zespołach bólowych stawów, chorobach zwyrodnieniowych
Choroby zwyrodnieniowe i zespoły bólowe stawów to jedne z przyczyn korzystania z usługi rehabilitacji. Problemy w obrębie stawów dotyczą głównie osób starszych, po 65. roku życia, ale nie tylko. Najczęściej odczuwane objawy to:
trzeszczenie przy wykonywaniu ruchów,
krótkotrwała, poranna sztywność w obrębie stawów,
zmniejszenie ruchomości stawu,
uczucie przeskakiwania,
bóle,
zmiana obrysu stawu,
wysięki w stawach.
Chociaż choroby zwyrodnieniowe nie są możliwe do całkowitego wyleczenia, to można znacząco spowolnić lub nawet zatrzymać ten proces. W ramach profilaktyki zaleca się głównie fizjoterapię. Profesjonalna rehabilitacja w zespołach bólowych stawów zniweluje te dolegliwości, zmniejszy napięcie mięśniowe, oraz poprawi funkcje i zakres ruchomości stawów.
Systematyczna aktywność ruchowa pod okiem fizjoterapeuty poprawia siłę oraz elastyczność mięśni wokół chorych stawów. W efekcie umożliwia zwiększenie zakresu ruchów. Spośród metod rehabilitacji w chorobach zwyrodnieniowych stosujemy m.in. ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie kończyn, terapię manualną, oraz fizykoterapię o działaniu przeciwbólowym.
Rehabilitacja pourazowa
Oferujemy rehabilitację pourazową z dojazdem do pacjenta m.in. w przypadku złamania, skręcenia, naderwania, naciągnięcia, zwichnięcia, czy stłuczenia. Realizujemy również ćwiczenia i zabiegi po operacjach kręgosłupa, stawu barkowego, biodrowego, łokciowego, skokowego itp. Zajmujemy się niwelowaniem takich dolegliwości jak łokieć tenisisty, kolano skoczka, czy ostroga piętowa.
Pomożemy Ci w szybkim przywróceniu funkcji narządów po kontuzji i operacji chirurgicznej. Usługa jest skierowana do osób o ograniczonej sprawności ruchowej, uprawiających sport, w podeszłym wieku i przewlekle chorujących, a także tych, które cierpią na problemy z układem ruchu w wyniku zdarzeń losowych.
Odpowiedni zestaw ćwiczeń i zabiegów, dopasowany do Twojej indywidualnej sytuacji, umożliwi szybki powrót do zdrowia. Zajęcia monitorowanie przez fizjoterapeutę są w pełni bezpieczne. Dlatego często wdraża się je już we wczesnym etapie leczenia.
Ważne, aby domowa rehabilitacja pourazowa była prowadzona w sposób regularny, planowy i konsekwentny.