Rehabilitacja w schorzeniach ortopedycznych

Usługa domowej rehabilitacji w schorzeniach ortopedycznych dla pacjentów, którzy przygotowują się do operacji, wymagają opieki pooperacyjnej, borykają się z ostrym lub przewlekłym bólem lub ulegli urazom narządu ruchu. Częstą przyczyną tego typu schorzeń (zwłaszcza u osób starszych) jest osteoporoza lub zmiany zwyrodnieniowe. Inne powody to wady wrodzone i wypadki.

RehabGo realizuje rehabilitację przy problemach ortopedycznych związanych m.in. z:

 • kontuzjami,
 • wadami wrodzonymi (np. dysplazja stawu biodrowego, kręcz szyi),
 • schorzeniami kręgosłupa (np. skolioza, plecy okrągłe, skrzywienie boczne),
 • schorzeniami stóp (np. stopa płaska podłużnie i poprzecznie),
 • porażeniami,
 • dolegliwościami w obrębie mięśni, ścięgien czy więzadeł,
 • zapaleniami nieswoistymi,
 • amputacjami.

Ten rodzaj fizjoterapii polega na przywracaniu funkcji narządu ruchu. Zazwyczaj pozwala na powrót do określonych aktywności życiowych. Cele rehabilitacji w schorzeniach ortopedycznych to najczęściej: poprawa koordynacji ruchowej, poprawa zakresu ruchomości w obrębie stawów, poprawa funkcji chwytnej i manipulacyjnej ręki, a także zmniejszenie lub wyeliminowanie dolegliwości bólowych stawów, mięśni, czy ścięgien.

W wielu przypadkach jest to najlepsza i zalecana metoda na skrócenie okresu leczenia, zwłaszcza przy zmianach pourazowych. Po więcej informacji odnośnie tej usługi zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Rehabilitacja w schorzeniach neurologicznych

Celem domowej rehabilitacji w schorzeniach neurologicznych jest pełne leczenie lub doprowadzenie pacjenta do określonego poziomu sprawności. Zaleca się, aby rozpoczęcie terapii nastąpiło już po pierwszym dniu od wystąpienia objawów. Czas odgrywa ogromną rolę przy problemach neurologicznych. Fizjoterapia jest tutaj jednym z najważniejszych czynników, które mają bezpośredni wpływ na powrót pacjenta do zdrowia. Dlatego im szybciej rozpocznie on pracę z fizjoterapeutą, tym lepsze będą jej skutki.

Zajęcia polegają na stosowaniu różnych ćwiczeń w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej. Stawiane przed pacjentem zadania poprawiają jego koordynację ruchową oraz siłę mięśni. Obejmują również naukę chodu i terapię fizykalną.

Zazwyczaj problemy neurologiczne są spowodowane ostrymi chorobami i urazami czaszkowo-mózgowymi oraz uszkodzeniami rdzenia kręgowego. Wśród najczęstszych przyczyn stosowania tej metody leczenia wymienia się:

 • Stwardnienie zanikowe boczne
 • Stwardnienie rozsiane
 • Chorobę Alzheimera
 • Chorobę Parkinsona
 • Choroby nerwów obwodowych
 • Uszkodzeniami nerwów obwodowych
 • Stan po udarze niedokrwiennym I krwotocznym
 • Ćwiczenia grupy mięśni oddechowych

Co wpływa na efektywność rehabilitacji w schorzeniach neurologicznych? Oczywiście predyspozycje fizjoterapeuty i przebieg procesu, ale nie tylko. Znaczenie ma również charakterystyka konkretnego przypadku, pozytywne nastawienie ze strony pacjenta oraz jego indywidualne predyspozycje.

Rehabilitacja w schorzeniach krążeniowo-oddechowych

Program mobilnej rehabilitacji w schorzeniach krążeniowo-oddechowych. Jak wiadomo, te elementy są od siebie ściśle zależne: niewłaściwe działanie układu oddechowego zaburza funkcjonowanie układu krążenia i na odwrót – choroby układu krążenia zmniejszają sprawność układu oddechowego.

Przesłanką do wykorzystania omawianej metody leczenia są: przebyte zabiegi operacyjne w obrębie klatki piersiowej, przebyte choroby układu sercowo-naczyniowego, infekcje dróg oddechowych, oraz przewlekłe choroby oskrzeli i płuc. Pacjenci często zgłaszają się do nas z dolegliwościami spowodowanymi przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, astmą oskrzelową, zaburzeniami ściany klatki piersiowej, nowotworami płuc, oraz mukowiscydozą.

Rehabilitacja w schorzeniach krążeniowo-oddechowych to skuteczny sposób na zmniejszenie duszności, przewlekłego kaszlu, zwiększenie wydolności fizycznej podczas wysiłku i ogólną poprawę jakości życia. W ramach fizjoterapii stosujemy m.in. ćwiczenia grup mięśniowych, ćwiczenia oddechowe, edukację chorego. W niektórych sytuacjach sięgamy również po metody fizykoterapeutyczne takie jak światłolecznictwo czy elektroterapia. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Fizykoterapia

Mobilna fizykoterapia z rehabGo to jedna z form fizjoterapii. Polega na oddziaływaniu na organizm określonymi bodźcami fizycznymi, np. ultradźwiękami, światłem, lub prądem. Pobudza procesy biologiczne w tkankach, zmniejsza dolegliwości bólowe i likwiduje obrzęki, wysięki oraz stany zapalne.

Nasza oferta obejmuje następujące zabiegi:

 1. Elektroterapia – oddziaływanie na organizm prądem o odpowiedniej częstotliwości. Stosowana m.in. przy niedowładach neurologicznych, schorzeniach układu ruchu, napięciach mięśniowych, obrzękach i stanach zapalnych.
 2. Laseroterapia – stymulowanie procesów leczniczych w organizmie za pomocą promieniowania laserowego. Zwiększa syntezę kolagenu, stymuluje układ immunologiczny, przyspiesza gojenie, zmniejsza ból, działa przeciwzapalnie, regeneruje tkanki i poprawia ich ukrwienie. Laser jest przeznaczony dla pacjentów w każdym wieku poza niemowlętami.
 3. Sonoterapia – metoda stosująca mechaniczną falę ultradźwiękową o wysokich częstotliwościach. Celem sonoterapii jest m.in. zmiana czynności błon komórkowych i pobudzenie procesów utleniania, pozbycie się bólu (również pleców i stawów), zwiększenie ukrwienia tkanek, pozbywanie się blizn, poprawa metabolizmu.
 4. Magnetoterapia – działanie pola magnetycznego o niewielkiej częstotliwości. Służy głównie do zmniejszania dolegliwości bólowych i stanów zapalnych, przyspieszania produkcji kolagenu, wzmacniania odporności, zapobiegania obrzękom, przyspieszania metabolizmu i regeneracji komórek oraz kości.
 5. Głęboka oscylacja – polega na wykorzystaniu przerywanego pola elektrostatycznego. Oddziałuje głęboko na wszystkie warstwy tkanek. Jest metodą bezbolesną i efektywną. Sprawdza się np. przy rozległych urazach, trudno gojących się ranach, opuchliźnie pooperacyjnej, zespołach bólowych.
 6. Fala uderzeniowa – to fala akustyczna wytwarzana pod wysokim ciśnieniem w bardzo krótkim czasie. Fala uderzeniowa przenika przez skórę na głębokość kilku centymetrów trafiając w konkretne miejsce objęte schorzeniem. Z powodzeniem stosowana w celu zniwelowania  przewlekłego bólu wiązadeł, mięśni, ścięgien, torebek stawowych oraz kości.

Wszystkie zabiegi fizykoterapii są realizowane w domu pacjenta z udziałem profesjonalnego sprzętu.

Rehabilitacja po endoprotezoplastyce, artroskopii i amputacjach kończyn

Oferta rehabGo obejmuje również rehabilitację po endoprotezoplastyce – zabiegu chirurgicznym stosowanym w leczeniu zmian zwyrodnieniowych i urazów. Zazwyczaj polega on na zastąpieniu naturalnego stawu biodrowego lub kolana sztucznym odpowiednikiem, czyli endoprotezą. Po zabiegu konieczne jest odbycie rehabilitacji, która pozwala pacjentowi odzyskać sprawność. W ramach zajęć realizowane są ćwiczenia czynne odcinków, które nie zostały objęte unieruchomieniem, ćwiczenia synergistyczne, synkinetyczne, a także izometryczne.

Dobrze przeprowadzona rehabilitacja po endoprotezoplastyce pozwala zwiększyć zakres ruchów w operowanym stawie, nie wyzwala dolegliwości bólowych i wzmacnia siłę mięśniową.

Kolejne wskazania do ćwiczeń z fizjoterapeutą do przebycie artroskopii i amputacji kończyn. W przypadku artroskopii celem jest zmniejszenie bólu, wzmocnienie mięśni oraz przyspieszenie regeneracji tkanek. Rodzaj stosowanych ćwiczeń zależy od dolegliwości, wieku pacjenta i jego kondycji – inne ćwiczenia stosuje się np. przy zerwanym więzadle, inne po zabiegu w obrębie łąkotki.

Rehabilitacja po amputacji kończyn również jest niezwykle istotna. Zaleca się, aby pacjent był aktywny fizycznie w czasie wskazanym przez lekarza. Z reguły najlepiej zacząć terapię jak najszybciej. Aktywność fizyczna pacjenta pod okiem fizjoterapeuty pozwala m.in. zmniejszyć ryzyko wystąpienia przykurczów.

Rodzaj ruchu dobieramy zawsze odpowiednio do wieku i możliwości pacjenta, wszystko odbywa się etapami.

Rehabilitacja w zespołach bólowych stawów, chorobach zwyrodnieniowych

Choroby zwyrodnieniowe i zespoły bólowe stawów to jedne z przyczyn korzystania z usługi rehabilitacji. Problemy w obrębie stawów dotyczą głównie osób starszych, po 65. roku życia, ale nie tylko. Najczęściej odczuwane objawy to:

 • trzeszczenie przy wykonywaniu ruchów,

 • krótkotrwała, poranna sztywność w obrębie stawów,

 • zmniejszenie ruchomości stawu,

 • uczucie przeskakiwania,

 • bóle,

 • zmiana obrysu stawu,

 • wysięki w stawach.

Chociaż choroby zwyrodnieniowe nie są możliwe do całkowitego wyleczenia, to można znacząco spowolnić lub nawet zatrzymać ten proces. W ramach profilaktyki zaleca się głównie fizjoterapię. Profesjonalna rehabilitacja w zespołach bólowych stawów zniweluje te dolegliwości, zmniejszy napięcie mięśniowe, oraz poprawi funkcje i zakres ruchomości stawów.

Systematyczna aktywność ruchowa pod okiem fizjoterapeuty poprawia siłę oraz elastyczność mięśni wokół chorych stawów. W efekcie umożliwia zwiększenie zakresu ruchów. Spośród metod rehabilitacji w chorobach zwyrodnieniowych stosujemy m.in. ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie kończyn, terapię manualną, oraz fizykoterapię o działaniu przeciwbólowym.

Rehabilitacja pourazowa

Oferujemy rehabilitację pourazową z dojazdem do pacjenta m.in. w przypadku złamania, skręcenia, naderwania, naciągnięcia, zwichnięcia, czy stłuczenia. Realizujemy również ćwiczenia i zabiegi po operacjach kręgosłupa, stawu barkowego, biodrowego, łokciowego, skokowego itp. Zajmujemy się niwelowaniem takich dolegliwości jak łokieć tenisisty, kolano skoczka, czy ostroga piętowa.

Pomożemy Ci w szybkim przywróceniu funkcji narządów po kontuzji i operacji chirurgicznej. Usługa jest skierowana do osób o ograniczonej sprawności ruchowej, uprawiających sport, w podeszłym wieku i przewlekle chorujących, a także tych, które cierpią na problemy z układem ruchu w wyniku zdarzeń losowych.

Odpowiedni zestaw ćwiczeń i zabiegów, dopasowany do Twojej indywidualnej sytuacji, umożliwi szybki powrót do zdrowia. Zajęcia monitorowanie przez fizjoterapeutę są w pełni bezpieczne. Dlatego często wdraża się je już we wczesnym etapie leczenia.

Ważne, aby domowa rehabilitacja pourazowa była prowadzona w sposób regularny, planowy i konsekwentny.

Korekcja wad postawy

Domowa korekcja wad postawy to profilaktyka i leczenie za pomocą ćwiczeń korekcyjnych. Ćwiczenia są wykonywane z fizjoterapeutą we własnym domu. Umożliwiają zlikwidowanie lub złagodzenie wad wrodzonych oraz nabytych. To najskuteczniejsza metoda niwelowania problemów o charakterze rozwojowym czy nawykowym.

W przypadku nieprawidłowości rozwojowych ćwiczenia pełnią funkcję pomocniczą. Jeżeli jednak wady postawy wynikają z nieprawidłowych nawyków, np. siedzącego trybu życia, fizjoterapia może być jedyną skuteczną metodą leczenia.

Najczęstsze wady występujące u dzieci i dorosłych to:

 • Plecy płaskie,

 • Skolioza,

 • Plecy wklęsłe,

 • Plecy okrągłe.

Zaniedbanie tego typu problemów może mieć niekorzystny wpływ na biomechanikę całego ciała. Nie tylko generuje dolegliwości bólowe, ale z czasem może powodować także zmiany zwyrodnieniowe stawów, duszności, zaburzenia chodu i zaburzenia neurologiczne. Dlatego kluczowym elementem jest profilaktyka polegająca na regularnej aktywności fizycznej.

Zapraszamy do skorzystania z korekcji wad postawy z dojazdem do domu. Oferta jest dostosowana zarówno do potrzeb dzieci, jak i osób dorosłych. Zapewniamy profesjonalne, indywidualne podejście do pacjenta.

Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Rehabilitacja dzieci i dorosłych z dojazdem do domu pacjenta. Idealna alternatywa dla zabiegów oraz ćwiczeń w gabinecie. W przypadku najmłodszych uczestników zajęć, fizjoterapia domowa sprawia, że dziecko szybciej przełamuje barierę nieśmiałości, ponieważ wszystko odbywa się w znajomym dla niego środowisku.

Nasze usługi skierowane są również dla osób dorosłych. Dajemy możliwość dostosowania charakteru zajęć do konkretnej sytuacji i stanu zdrowia pacjenta. Brak dojazdów, stania w kolejkach, czy długiego oczekiwania na rozpoczęcie fizjoterapii. Z naszych usług często korzystają ludzie starsi, z dolegliwościami bólowymi, oraz niepełnosprawni. Jest to dogodna forma zajęć także dla tych pacjentów, którzy oczekują fachowego, indywidualnego podejścia.

Przebieg i częstotliwość spotkań ustalamy na pierwszym spotkaniu. Więcej szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie lub mailowo.

Zajęcia przyłóżkowe dla dzieci i dorosłych (nauka siadania i chodzenia, pionizacja)

Nauka siadania, chodzenia i pionizacja w rehabilitacji to ważna część pracy fizjoterapeuty. Od naszych starań i podjętych kroków zależy sprawność fizyczna pacjenta, który utracił ją w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Pionizacja jest dążeniem do uzyskania postawy pionowej u osoby niepełnosprawnej. Sprawia, że pacjent staje się bardziej samodzielny. Możliwość utrzymania postawy pionowej ma też inne zalety, takie jak ogólny wpływ na organizm (poprawia krążenie krwi, usprawnia działanie pompy mięśniowej). Za to długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej może prowadzić do powstawania odleżyn, bólu, uszkodzeń skóry, przykurczów stawów, zaniku mięśni i utraty masy kostnej.

Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty pozwala odzyskać sprawność fizyczną. Pierwszym etapem jest pionizacja – stosuje się ją wówczas, gdy pacjent był zmuszony długotrwale przebywać w pozycji leżącej. Polega na wykonywaniu ćwiczeń wzmacniających, czynnych wolnych i izometrycznych. Kolejne etapy to nauka siadania i chodzenia, które również powinny być prowadzone z asystą i wsparciem doświadczonego rehabilitanta.

W rehabGo realizujemy usługę pionizacji, nauki chodzenia i siadania w domu pacjenta. Decydując się na rehabilitacje domową z fizjoterapeutą, nie musisz dojeżdżać do placówki. Rehabilitacja mobilna to ogromne ułatwienie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Przyjedziemy do Ciebie z niezbędnym sprzętem i przeprowadzimy przez cały proces w komfortowych warunkach.

Rehabilitacja kobieca (uroginekologiczna)

Zabiegi fizykalne wspomagające leczenie kobiecych problemów. Rehabilitacja kobieca z dojazdem do domu polega głównie na zapobieganiu i leczeniu dysfunkcji w obrębie dna miednicy. Doskonale sprawdzi się przy takich dolegliwościach jak: dysfunkcje seksualne, bolesne miesiączki, przerost blizn po cesarskim cięciu, nietrzymanie moczu lub stolca, rozstęp mięśnia prostego brzucha, wypadanie narządów płciowych.

Rehabilitacja kobieca z rehabGo jest skierowana także do kobiet w ciąży. Pomoże w przygotowaniu do porodu oraz pomoże zmniejszyć dolegliwości wynikające z przebiegu ciąży (np. bóle kręgosłupa, ramion, karku, spojenia łonowego, obrzęki). Spotkania z fizjoterapeutą są zalecane również po porodzie naturalnym i cesarskim cięciu. To doskonała forma regeneracji dla organizmu świeżo upieczonej mamy.

Na czym polega rehabilitacja uroginekologiczna? Spotkania z fizjoterapeutą obejmują m.in.:

 • Elektrostymulację,

 • Ćwiczenia korygujące,

 • Ćwiczenia stymulujące mięśnie dna miednicy,

 • Ćwiczenia terapeutyczne,

 • Masaż.

Zabiegi i ćwiczenia odbywają się w zaciszu domu, bez ingerencji innych osób i konieczności dojazdów. Pozwala to na stworzenie komfortowych warunków dla pacjentki.

Masaże lecznicze

Wykonanie domowego masażu leczniczego przez doświadczonego fizjoterapeutę daje wiele korzyści. Jest wskazane m.in. w celu rozmiękczania blizn pooperacyjnych i zrostów, przy chorobach krążenia, chorobach układu mięśniowego, w stanach pourazowych mięśni, przy schorzeniach układu nerwowego, niedowładach pochodzenia neurogennego, obrzękach, przykurczach stawowych, kontuzjach, skręceniach i zwichnięciach, oraz przy niedowładach i porażeniach.

Masaż leczniczy z dojazdem do domu polecamy w przypadku:

 • Rekonwalescencji,

 • Osłabienia kondycji,

 • Otyłości i nadwagi,

 • Nerwicy typu psychogennego,

 • Zaburzeń układu krążenia (i w celu zapobiegania im),

 • Ryzyka wystąpienia odleżyn,

 • Wad postawy,

 • Przeciążeń w obrębie pleców,

 • Długotrwałego stresu i siedzącego trybu życia,

 • Stanów, które wymagają przebywania w pozycji leżącej.

Częściowy masaż trwa zwykle od 10 do 15 minut, całościowy u osoby zdrowej około 45 minut, za to u chorego czas ten może wynieść nawet 60 minut. Stosowane techniki to m.in. rozcieranie, wałkowanie, ugniatanie, oklepywanie. Masaż leczniczy powinien być wykonywany wyłącznie przez wykwalifikowanego rehabilitanta.

Pakiety cenowe

120 zł

Wizyta jednorazowa

60 min

500 zł

Pakiet 5x

60 min

800 zł

Pakiet 10x

60 min

Kto może skorzystać z rehabilitacji domowej?

To opcja dla Ciebie, jeśli:

✓ Chcesz polepszyć jakość swojego życia bez wychodzenia z domu
✓ Nauczyć się samodzielnych ćwiczeń aby eliminować problem powracającego bólu.
✓ Jednorazowo oraz doraźnie potrzebujesz pomocy w zwalczeniu bólu, przeciążenia fizycznego.

FIZJOTERAPIA I FIZYKOTERAPIA DOMOWA

bez stania w kolejkach i uciążliwych dojazdów

 • Szybszy powrót do zdrowiaRozpoczęcie terapii tuż po powstaniu urazu, operacji lub jeszcze przed planowanym leczeniem, daje szanse na uzyskanie jak najlepszych rezultatów. W przypadku wielu schorzeń to właśnie czas odgrywa główną rolę. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług rehabilitacji domowej.
 • Wygodę i bezpieczeństwoWarunki rehabilitacji w domu są tak samo komfortowe, jak w gabinecie. Naszym celem jest stworzenie wygodnego miejsca pracy dla pacjenta. Dbamy o to, aby mógł bezpiecznie i swobodnie wykonywać ćwiczenia oraz poddawać się zabiegom.
 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnychRehabilitacja w domu odciąża osoby niepełnosprawne i ich rodziny z konieczności dojeżdżania do przychodni. W wielu przypadkach przetransportowanie pacjenta jest niezwykle trudne, np. z powodu gipsu, uciążliwego bólu, czy ogólnych problemów z mobilnością. Ćwiczenia w domu likwidują niepotrzebny stres wynikający np. z dolegliwości pacjenta (które nasilają się przez dojazdy), stania w korkach, oczekiwania w przychodni na swoją kolej.
 • Indywidualne podejściePraca jeden na jeden zapewnia indywidualne podejście do pacjenta. Dzięki temu efekty terapii są znacznie szybsze niż przy wizytach grupowych. Fizjoterapeuta skupia całą swoją uwagę na konkretnej osobie. Bierze pod uwagę jej potrzeby i napotykane trudności, zauważa problemy w wykonywaniu ćwiczeń. Specjalista stawia pacjenta w centrum procesu leczniczego, dostosowując terapię do jego sytuacji i stanu zdrowia.

Fizjoterapia i fizykoterapia domowa

bez stania w kolejkach i uciążliwych dojazdów